Malebné talianske mestečko ponúka domy za euro. Má to však háčik

Tenista Nikoloz Basilašvili v 3. kole na Australian Open.
Zdroj: shutterstock /Simone Padovani

Aj tak je cena oveľa priaznivejšie, než sú tie priemerné na Slovensku.

Malebné mestečko na Sicílii chce oživiť svoju komunitu, preto ponúka domy za neuveriteľné jedno euro. Ak vás láka slnečný vidiek s vinicou za humnami, bola by to ideálna kúpa. Má to ale háčik, budete musieť investovať oveľa viac.

Mnoho dedín na talianskom vidieku trpí veľkým úbytkom obyvateľov. Mladí ľudia odchádzajú študovať do väčších miest a domov sa ich vracia minimum. Kedysi krásne mestečká tak postupne chátrajú a nie je veľa možností, ako tomu zabrániť. Niektoré radnice ale spôsob našli, píše portál CNN.

Podobne ako iné mestečká sa teraz aj vedenie sicílskej Sambuca rozhodlo prilákať nových obyvateľov tým, že zníži cenu nehnuteľností až na smiešnu sumu. Dom v Sambuca si môžete kúpiť za obyčajné euro.

"Na rozdiel od iných miest, ktoré to robili predovšetkým ako svoju propagandu, naša radnica vlastní všetky budovy, ktoré sú za euro na predaj. Nerozlišujeme medzi starousadlíkmi a novými obyvateľmi. Chcete dom, dostanete ho za moment," uviedol zástupca primátora Giuseppe Cacioppo.

Má to ale háčik. Noví majitelia sa musia zaviazať, že počas troch rokov od kúpy dom zrekonštruujú najmenej za 15-tisíc eur. Zároveň musia zaplatiť finančnú zálohu mestu vo výške päť tisíc eur, ktorú vám ale po rekonštrukcii vrátia.

Aj tak je cena oveľa priaznivejšie, než sú tie priemerné na Slovensku. Kopec, na ktorom sa Sambuca nachádza, obklopujú vinice a všade po okolí sú roztrúsené pozostatky antických stavieb. V samotnom mestečku potom nájdete domy, ktoré pripomínajú tie arabské, vedľa barokových palácov.

SAMBUCA/tvnoviny.sk

Sledujte kanál spravodajstva Markízy

Práve sa číta

TOP ČLÁNKY

Voyo

Sledujte Televízne noviny vo full HD a bez reklám na Voyo

K téme Taliansko

Dôležité udalosti

Sledujte kanál najsledovanejšieho televízneho spravodajstva na internete.