Manuel vážil 560 kíl: Na vlastnú svadbu ho priviezlo nákladné auto

Najobéznejší muž sveta sa pred smrťou stihol oženiť s opatrovateľkou.

Najtučnejším mužom sveta sa stal Manuel Uribe z mexického mesta Monterrey. Nanešťastie, Manuel v roku 2014 zomrel. Problémy s váhou mal od detstva. V tínedžerskom veku vážil 115 kíl, s pribúdajúcim vekom sa jeho váha rapídne zvyšovala, až ho pripútala na lôžko.

V roku 2006 síce schudol takmer 160 kilogramov, no opäť pribral na viac než pol tony. Zapísal sa aj do Guinessovej knihy rekordov ako najťažší človek sveta.

Jeho smrť sa vzhľadom k zdravotným problémom dala očakávať. Manuel mal veľa zdravotných problémov, najmä s pečeňou a so srdcom. Roky nebol schopný chodiť po vlastných a bol pripútaný k lôžku, do nemocnice ho dokonca museli prepraviť žeriavom.

Manuel prežil časť života na posteli a aj na tej sa ledva hýbal. Umývať a inak sa oňho starať museli jeho blízki, sám toho nebol schopný. V roku 2008 si zobral za ženu svoju opatrovateľku Claudiu Solis, čo bola jedna z výnimočných udalostí na to, aby opustil domov. Nanešťastie, aj na svadbu ho museli priviezť nákladným autom.

Manuelova nadváha bola skutočne extrémnym prípadom. Nielen, že mu zobrala zdravie, ale aj život. Človek však nemusí vážiť pol tony, aby ohrozoval svoje zdravie. Akákoľvek väčšia nadváha človeka ohrozuje na živote. Ľudské orgány nie sú častokrát dosť silné na to, aby zvládli fungovanie v morbídne obéznom tele. Nadváha je spúšťačom nových chorôb, znižuje človeku sebavedomie a častokrát ho uväzní medzi stenami vlastného domova. Takýto stav však nemusí trvať navždy.

Ak máte desiatky kíl nadváhy a chcete to pod odborným dohľadom zmeniť, prihláste sa do ďalšieho ročníka Extrémnych premien. Vyplňte prihlasovací  formulár na casting.markiza.sk.

FOTKY NAJTUČNEJŠIEHO MUŽA SVETA NÁJDETE V GALÉRII.

MONTERREY/markiza.sk, nb

Sledujte kanál spravodajstva Markízy

TOP ČLÁNKY

Voyo

Sledujte Televízne noviny vo full HD a bez reklám na Voyo

Dôležité udalosti