Turistom sa naskytol unikátny pohľad: Statočná žirafa sa ubránila svorke hladných levov

ELYUPNAHJEUL-high_1080p.mp4
Zdroj: Profimedia.sk

Svorka levov útočila na žirafu, ktorá sa bránila kopaním nohami asi štyri hodiny.

Skupine turistov, ktorí navštívili safari park Klaserie Private Nature Reserve v Južnej Afrike, sa naskytol unikátny pohľad. Spomedzi stromov zrazu vyšla žirafa s levicou zavesenou na chrbte. Šelma sa jej zahryzla do chrbta a pridržiavala sa aj pazúrmi zaťatými do srsti.

Ako vysvitlo o pár minút neskôr, žirafu prenasledovala svorka šiestich vyhladnutých levov. Dlhokrký párnokopytník mal na nohe škaredú krvavú ranu, no napokon sa proti presile predátorov ubránil.

Skúsená sprievodkyňa Emily Whitingová, ktorá je autorkou videa, v rozhovore pre portál Caters news uviedla, že takúto scénu videla prvýkrát a nepozná veľa kolegov, ktorým by sa to pošťastilo.

Svorka levov útočila na žirafu brániacu sa kopaním nohami asi štyri hodiny. Vzdali to až napoludnie, keď stúpla teplota.

"Vedela som, že šanca vidieť niečo také už nikdy nemusí prísť a nenechala som si ujsť ani sekundu. Na konci sme boli trošku sklamaní, že levom sa nepodarilo žirafu uloviť, no na druhej strane nás ohromila obrovská sila vôle a odvaha žirafy bojujúcej o holý život," uviedla sprievodkyňa.

 

KAPSKÉ MESTO/kc

Sledujte kanál spravodajstva Markízy

TOP ČLÁNKY

Voyo

Sledujte Televízne noviny vo full HD a bez reklám na Voyo

K téme Safari park

Dôležité udalosti

Sledujte kanál najsledovanejšieho televízneho spravodajstva na internete.