V Dubaji rastie ďalší megalomanský projekt, nájdete v ňom výlučne európske lokality

Zľava Alexander Ovečkin a T.J. Oshie z Washingtonu oslavujú gól proti San Jose.
Zdroj: Reprofoto: YouTube/elojoquetodolove2020

Developeri túžia tento projekt postaviť do roku 2020, kedy bude Dubaj hostiteľom Svetovej výstavy EXPO.

Štyri kilometre od pobrežia Dubaja leží Európa, teda aspoň jeho verzia. Megalomanský projekt za celkovo päť miliárd amerických dolárov zahŕňa šesť umelo vytvorených ostrovov, ktoré budú pripomínať obľúbené európske destinácie.

V „srdci Európy", ako znie názov tohto odvážneho zámeru, by mal po vybudovaní ponúknuť najexkluzívnejšie ubytovanie 16-tisíc turistom. Píše CNN.

Okrem ostrova pripomínajúceho talianske Benátky tu nájdete aj Švédsko, Nemecko, Švajčiarsko a ďalšie.


Zdroj: YouTube/WhatsOnDubai

V prípade, že peniaze pre vás nehrajú žiadnu rolu, tu môžete zostať žiť. Srdce Európy je poslednou kapitolou gigantického staviteľského projektu „Svet".

Ten začali stavať v roku 2003, na výrobu 300 umelých ostrovov sa použilo 34 miliárd ton kameňa a 320 miliónov kubických metrov piesku. Stavba, ktorú dokončili tesne pred veľkou finančnou krízou v roku 2008, je taká rozsiahla, že ju možno vidieť aj z vesmíru.

Stavba sa odohráva popri mnohých mrakodrapoch. Developeri túžia tento projekt postaviť do roku 2020, kedy bude Dubaj hostiteľom Svetovej výstavy EXPO.

Hoci od roku 2014 ceny nehnuteľností v tejto populárnej lokalite Spojených arabských emirátov klesali, so začiatkom výstavy by opäť mali rásť.

Srdce Európy by malo tvoriť 13 hotelov a stredísk s viac ako 4-tisíc rekreačnými domčekmi. Ulice budú klimatizované, nebudú chýbať napríklad aj podvodné spálne. Celkovo stavba zaberie 1830 kilometrov štvorcových.

Prvú fázu tohto projektu tvorí 10 nábrežných palácov na švédskom ostrove, 32 vil na nemeckom ostrove a 78 plávajúcich domov okolo ostrova Petrohrad, pomenovaných „morské koníky". Švédske paláce budú v škandinávskom štýle so strechou pripomínajúcou obrátenú loď Vikingov.


Zdroj: YouTube/bhfireblade

Predaj týchto lukratívnych „nehnuteľností" začal v tomto roku, doteraz sa už predalo 85 percent z nich. Až sedemdesiat percent z tohto počtu tvoria osoby z Emirátov, prípadne zo susediacich krajín.

Developeri sa zameriavajú na kupcov, ktorí by toto miesto využívali len rekreačne a nie na stály život.

Všetkých 10 nehnuteľností na švédskom ostrove už má svojich vlastníkov, konkrétne ide o osmičku miliardárov zo Stredného východu a dvoch z Európy, vypredaný je už aj nemecký ostrov.

Druhá fáza projektu „Stred Európy" sa skladá z dvoch rekreačných stredísk, inšpirovanými talianskym Portofinom a Francúzskou riviérou.

Návštevníci sa tu môžu tešiť na umelé koralové útesy s možnosťou potápania. Každoročne by malo pribudnúť viac ako 100-tisíc koralov.

Plávajúce domy by však mali slúžiť aj pre tých, ktorým sa nechce do vody. Stavba bude ponúkať možnosť sledovať morské živočíchy zo svojej podvodnej spálne.

Tretia fáza „Srdca Európy" bude pozostávať z komplexov Benátky, Švajčiarsko (s typickými domčekmi) a ďalšími deviatimi hotelmi v „Strede Európy".

Otázkou zostáva, či si obyčajný smrteľník niekedy takéto niečo bude môcť pozrieť aj naživo...

DUBAJ/Robert Ďurkáč

Sledujte kanál spravodajstva Markízy

Práve sa číta

TOP ČLÁNKY

Voyo

Sledujte Televízne noviny vo full HD a bez reklám na Voyo

K téme Srdce Európy

Dôležité udalosti

Sledujte kanál najsledovanejšieho televízneho spravodajstva na internete.