Zaujímavosti

Doprajte si luxusnú lyžovačku s celebritami

Dedko a Pali
Zdroj: PR článok

Predstavíme vám najlepšie americké lyžiarske strediská, ktoré sú svojou kvalitou známe po celom svete.

Cestovanie do USA sa častokrát spája s metropolami akými sú Los Angeles, New York, Las Vegas či Miami. Avšak USA ponúka omnoho viac ako len kozmopolitné mestá popretkávané mrakodrapmi, kasína či pláže. V Spojených štátoch si prídu na svoje aj milovníci snehu. Aj ten najnáročnejší lyžiar neoľutuje lyžovačku v amerických veľhorách. My Vám teraz predstavíme najlepšie americké lyžiarske strediská, ktoré sú svojou kvalitou známe po celom svete. Na vycestovanie Vám postačí vyplniť online tlačiovo ESTA a výlet na 90 dní máte povolený aj bez víz! Tak teda do ktorého strediska sa vybrať?

Telluride, štát Colorado

Okrem perfektnej lyžovačky tu nájdete množstvo voľno časových aktivít, a preto toto stredisko je stvorené najmä pre mladých ľudí, ktorým nestačia len svahy, ale chcú si užiť aj inú formu relaxu a zábavy. K dispozícii sú výlety so sprievodcami, špeciálne bicykle, na ktorých je možné jazdiť aj na snehu, observatórium a nechýba ani jazda na saniach ťahanými psami.

BEAVER CREEK, štát Colorado

USA je domovom množstva celebrít a hollywoodskych hviezd, a preto niet sa čomu čudovať, že je tu k dispozícii aj mnoho exkluzívnych lyžiarskych stredísk, medzi ktoré bezpochyby patrí Beaver Creek. Na lyžiarskom svahu sa to môžete stretnúť s Tomom Hanksom či Tigerom Woodsom. Nechýbajú tu značkové butiky s hriešnymi cenami, špičkové reštaurácie a luxusné hotely.

SUN VALLEY, štát Idaho

Tu si užijete naozaj luxusnú lyžovačku. Toto stredisko je matkou luxusných lyžiarskych stredísk v USA. Drahé rozprávkové chaty zdobia kopce. Dokonca Bruce Willis tu vlastný jednu z hôr, nazýva sa Soldier Mountain Ski Area. Jednoducho prívlastok luxus tu môžete pripísať čomukoľvek.

Aspen, štát Colorado

Kto by nepoznal Aspen. Aspen je síce malé mestečko, ale aj napriek tomu známe na celom svete, a to vďaka svojím horám. Na lyžiarskych svahoch tu nájdete nielen známe americké celebrity, ale natrafíte aj na tie slovenské či české. Stredisko tvoria štyri kopce na ktorých sú samostatné strediská: Aspen Mountain, Aspen Highlands, Buttermilk a Snowmass. Skúseným lyžiarom odporúčame Aspen Highlands, ktorý je najstrmší. Naopak rodinám s deťmi odporúčame Butter milk. V Aspene si príde na svoje každý.

TELLURIDE, štát Colorado

Stredisko Telluride je prirovnávané k Aspenu, ale ako miestni tvrdia, rozdiel je v tom, že Aspen chce byť videný a Telluride sa skôr snaží byť utiahnutý, tzv. komorný. Takže tu si aj tie najväčšie hviezdy doprajú poriadnu snehovú oddychovú dovolenku. Telluride okrem kvalitných snehových podmienok ponuka aj širokú škálu hudobných festivalov.

Alyeska, štát Aljaška

Lyžiarske stredisko v čarovnej Aljaške na našom zozname nemôže chýbať. Aljaška sama o sebe je dielom drsnej neskrotenej prírody. Lyžovačka na Aljaške je pre lyžiarov zimným rajom. K dispozícii je mnoho trás, a preto si určite nebudete vedieť vybrať.

DEER VALLEY, štát Utah

Deer Valley predstavuje dokonalé lyžiarske stredisko, popretkávané výbornými reštauráciami, kvalitnými butikmi, perfektnými zjazdovkami a nechýbajú ani vyhrievané chodníky. Predaj vstupeniek je obmedzený, vďaka čomu sú zjazdovky chránené pred preplnením.

S povolením ESTA sa do USA dostanete rýchlo a jednoducho

Chceli by ste si zalyžovať v amerických veľhorách? Nemusíte sa obávať zdĺhavých a vyčerpávajúcich formalít. Na to aby ste mohli vycestovať do USA Vám stačí cestovné povolenie Esta Visa, ktoré je častokrát označované ako ESTA. Ide však len o udomácnené pomenovanie preto je to len cestovná autorizácia, ktorú na rozdiel od víz vybavíte rýchlo a jednoducho online vyplnením elektronického formulára. Prajeme Vám krásnu lyžovačku!

BRATISLAVA/PR ČLÁNOK

Sledujte kanál spravodajstva Markízy

TOP ČLÁNKY

Voyo

Sledujte Televízne noviny vo full HD a bez reklám na Voyo

Dôležité udalosti