V Spojených štátoch našli obrieho aligátora. Muž pri ňom vyzerá ako trpaslík

Autentickosť snímku ale potvrdilo americké Ministerstvo prírodných zdrojov.

Keď v minulých dňoch začala po sociálnych sieťach kolovať fotografia obrieho aligátora, mnohí sa domnievali, že ide o podvod. Píše The Sun.

Autentickosť snímku ale potvrdilo americké Ministerstvo prírodných zdrojov v americkom štáte Georgia, ktorého zamestnanec s krokodílom pózuje.

Nájdený aligátor patrí s dĺžkou cez štyri metre k najväčším, aké kedy v tomto štáte našli. Predátora našli v zavlažovacej priekope blízko jazera Blackshear ešte 18. februára. Fotografiu však mnohí považovali za podvrh, ministerstvo jej pravosť potvrdilo až teraz.

Zviera meria štyri metre a šesť centimetrov a váži 317 kilogramov. Vytiahnuť ho z priekopy dalo zamestnancom riadne zabrať.

„Chvíľu to trvalo. Bol väčší, ako sme si mysleli. Museli sme preto použiť ťažkú techniku," uviedol biológ Brent Howze.

Záchrana sa však nepodarila podľa predstáv. Krokodíl bol v zlom stave, a tak ho museli utratiť. Podľa odhadov biológa ležal v priekope asi týždeň. Na jeho tele našli strelné rany, ktoré sa zrejme podpísali pod jeho zdravotný stav.

Biológ dodáva, že na to, aby sa aligátor dožil takejto veľkosti, musí sa vyhýbať ľuďom. Nejde však o najväčšieho zaznamenaného aligátora. Toho ulovili v roku 1980 v americkej Louisiane a meral 5,85 metra.

GEORGIA/rd

Sledujte kanál spravodajstva Markízy

Práve sa číta

TOP ČLÁNKY

Voyo

Sledujte Televízne noviny vo full HD a bez reklám na Voyo

K téme Dĺžka

Dôležité udalosti