Vešiate toaletný papier správne?

Toaletný papier.
Zdroj: shuterstock.com

Ak papier vkladáte do držiaka vlajúcim koncom k múru, tak to robíte zle.

Vlajúcim cípom k múru či od steny? Aj vy často riešite dilemu, ako načať a správne zavesiť toaletný papier? Tento zásadný problém vyriešil už vynálezca perforovaného toaletného papiera pred 128 rokmi.

Ak papier vkladáte do držiaka vlajúcim koncom k múru, tak to robíte zle. Teda aspoň podľa takmer sto tridsať rokov starého nákresu patentu perforovaného toaletného papiera.

Nákres patentu:

ZDROJ: Facebook/Phillip Bunn

"Perforovaný toaletný papier bol vynájdený v roku 1871 Sethom Wheelerom. Svoj vynález si nechal znovu patentoval v roku 1891 vo forme rolky," uvádza na svojich stránkach portál britský CHOICE. Ten sa zaoberá spotrebiteľskými testami a porovnávaním.

Na sociálnych sieťach sa rozprúdila búrlivá debata. "Každý, kto papier vešia k stene, je psychopat," má jasno jedna čitateľka. Iní zavesením rolky oznamujú svoj filozofický postoj. "Jedine k stene. Nie sme žiadni konformisti," reagovali ďalší. Nájdu sa aj takí, čo myslia na dobro stromov. "Iba bidet," rozsekol debatu jeden muž.

Podobne civilizačne zásadnou otázkou je, ako správne olúpať banán. A rozhodne to nie je od stopky. Pričom tak to podľa ankety tn.cz robí viac ľudí.


BRATISLAVA/tvnoviny.sk

Sledujte kanál spravodajstva Markízy

Práve sa číta

TOP ČLÁNKY

Voyo

Sledujte Televízne noviny vo full HD a bez reklám na Voyo

K téme Toaletný papier

Dôležité udalosti

Sledujte kanál najsledovanejšieho televízneho spravodajstva na internete.