Výherca 1,5 milardy dolárov sa konečne prihlásil. Nechýbalo veľa a všetko mohlo byť inak

Alice Bendová
Zdroj: shutterstock/one line man

Aj po značnom okresaní pôvodnej výhry ide o najvyššiu čiastku, akú v histórii amerických lotérií vyplatili jednému človeku.

Výherca druhého najvyššieho jackpotu v histórii sa konečne prihlásil. Človek, ktorý si prial zostať v anonymite, vyhral v lotérii Mega Millions 1,5 miliardy dolárov (1,32 mld. eur). Už to vyzeralo, že výhra prepadne, no šťastlivec sa prihlásil až po štyroch mesiacoch. V prípade, že by to nestihol do 19. apríla 2019, o všetky peniaze by prišiel. Píše o tom portál nbcnews.com.

Víťazné čísla (5-28-62-65-70) vyžrebovali ešte 23. októbra 2018. Výherný tiket bol zakúpený v malom supermarkete v meste Simpsonville (Južná Karolína).

Víťaz jackpotu si čísla nevybral sám, nechal to na počítač. Rozhodol sa, že si peniaze nechá vyplatiť jednorazovo, na jeho konto tak po odrátaní daní a iných poplatkov pribudlo 877 miliónov dolárov. Aj po značnom okresaní pôvodnej výhry ide o najvyššiu čiastku, akú vyplatili jednému človeku v histórii amerických lotérií.

Najpozoruhodnejší však je spôsob, akým sa nový multimilionár dostal k výherným číslam. Prostredníctvom svojho právnika odkázal médiám, že všetko mohlo byť inak, keby nepustil v rade pred kasou iného človeka, ktorý si tiež kúpil tiket s náhodnými číslami.

SIMPSONVILLE/ kc

Sledujte kanál spravodajstva Markízy

Práve sa číta

TOP ČLÁNKY

Voyo

Sledujte Televízne noviny vo full HD a bez reklám na Voyo

K téme Lotéria

Dôležité udalosti