Dievčatko (7) s IQ cez 160 už mieri na vysokú školu. Rodine zmenila celý život

Keď bude dospelá, chce byť astronautkou.

Len prednedávnom sfukovala sedem sviečok na svojej narodeninovej torte a už rieši ťažké matematické úlohy, pri ktorých by sa zapotil nejeden z nás. Mexiko má svojho malého génia, ktorý už mieri na vysokú školu.

Deti v jej veku sa učia malú násobilku. Iba sedemročná Adhara by sa však už teraz nudila pri vysvetľovaní teórie relativity.

Rodičia si všimli, že je veľmi šikovná už dávno. Mysleli si ale, že je to normálne a mali z nej radosť. Až test dokázali, že intelektom prevyšuje väčšinu populácie. Jej IQ presahuje 160. Takých ako je ona je na svete veľmi málo.


Mimoriadne nadaná Adhara má už predstavu o budúcnosti jasnú. „Keď vyrastiem, chcem sa stať astronautkou."

Záujem o astronómiu má aj pri takom mladom veku už niekoľko rokov. Absolvovala niekoľko kurzov v astronomických spoločnostiach, chodila na prednášky a veľa si číta o vesmíre. Chladných nenechala ani na Univerzite v Arizone, kde jej ponúkli štipendium na katedre astrofyziky.

Pre rodinu, ktorá žije v skromných podmienkach v mexickej metropole, je to mimoriadna príležitosť. Ihneď, ako sa im podarí dať dokopy papiere, sú pripravení vycestovať.

MEXIKO/TV Markíza

Práve sa číta

TOP ČLÁNKY

Voyo

Sledujte Televízne noviny vo full HD a bez reklám na Voyo

K téme IQ

Dôležité udalosti