Najlepšie miesto pre život na svete je iba pár kilometrov od Slovenska

Najhoršie sa žije ľuďom v irackom Bagdade.

Až sedem z desiatich miest, kde sa žije najlepšie, je v Európe. Teda hlavne v jej západnej časti. Vyplýva to z nového zoznamu kvality života, ktorý vypracovala firma Mercer a je v ňom 231 veľkých miest z celého sveta. V prvej desiatke má Švajčiarsko dokonca až tri mestá.

Najlepším miestom na svete, kde by ste mohli žiť, je Viedeň. Nasleduje Zürich a tretia pozícia patrí Vancouveru, Mníchovu a Aucklandu. V prvej desiatke ešte figurujú Düsseldorf, Frankfurt, Kodaň, Ženeva a Bazilej.

Z východoeurópskych miest sa najlepšie umiestnila Praha (69), potom Ľubľana (74), Budapešť (76) a Bratislave patrí 80 miesto. V prvej stovke ešte nájdete poľské mestá Varšavu (82) a Vroclav (100), ale aj Tallinn (86), Riga (90) a Zahreb (98).  Podľa prieskumu najhorším miestom pre život je iracký Bagdad, ktorému patrí posledné miesto.

Index firmy Mercer hodnotí život v mestách podľa ukazovateľov, akými sú politická stabilita, zločinnosť, osobné slobody, zdravotná starostlivosť, bývanie, trávenie voľného času a verejná doprava.

Index tiež označil päť najbezpečnejších miest sveta a všetky sú v Európe - Luxemburg, Helsinki, Bazilej, Bern a Zürich.

BRATISLAVA/tvnoviny.sk

Sledujte kanál spravodajstva Markízy

Práve sa číta

TOP ČLÁNKY

Voyo

Sledujte Televízne noviny vo full HD a bez reklám na Voyo

K téme Rebríček

Dôležité udalosti

Sledujte kanál najsledovanejšieho televízneho spravodajstva na internete.