Zaujímavosti

Hrdza na stenách, tvarové svietidlá či modulárne drevostavby. Inšpirujete sa?

Albert Rusnák oslavuje gól v kvalifikačnom dueli s Maďarskom o postup na ME 2020.

Spoznajte horúce novinky pre stavbu a rekonštrukciu a pozdvihnite vaše bývanie na vyššiu úroveň. S našimi tipmi dosiahnete želaný efekt raz-dva.

Podobne ako iné odvetvia, aj stavebníctvo neustále napreduje a na trhu sa priebežne objavujú novinky, ktoré dokážu váš dom, byt či záhradu pozdvihnúť na vyššiu kvalitatívnu i estetickú úroveň. Nové profily okien, podlahové a strešné krytiny, dvere, ktoré vás nielen spoľahlivo ochránia, ale zároveň budú skvelo vyzerať; nové dizajnové svietidlá, dekoratívne obklady i luxusné textilné tapety či trvácne nátery, úsporné kotly i romantické krby, podlahové kúrenie, tieniaca technika... Na to, aby ste sa doma cítili pohodlne a príjemne, si stačí len vybrať a, samozrejme, prihliadať pri tom na vaše predstavy i možnosti. Možností na trhu je neúrekom a vybrať si niekedy nie je jednoduché. Možno vás inšpirujeme výberom niektorých horúcich noviniek:

Dekoratívne nátery

Doprajte svojim stenám nový nádych a „oblečte" ich do imitácie mramoru, hrdze, betónu či hadej kože. Nové dizajnové dekoratívne nátery sa dokonale hodia do moderného interiéru a sú také realistické, že ich od originálnych materiálov ťažko rozoznáte. Vďaka tomu, že sú plne umývateľné a odolné voči vodnému kameňu, sa hodia aj do sprchového kútu či na podlahu.


Tvarové svietidlá

Tzv. tvarové svietidlá jednoducho zoberiete, nainštalujete a už sa správajú ako plnohodnotný interiérový prvok, ktorý nepripúšťa žiadne alternatívne návrhy. Tieto svietidlá dokážu byť rovnako funkčné, ako aj prekvapujúco dizajnovo zaujímavé.


Solárne škridly

Dbáte na ekologické riešenia a úsporu energie? Skúste pri stavbe namiesto klasickej strešnej krytiny využiť solárne škridly, ktoré vyrábajú elektrickú energiu. Výhodou solárnej škridly je, že na rozdiel od štandardných modulových riešení nevyžaduje zvláštnu nosnú konštrukciu, a tak nie je potrebné narušiť pokrytie strechy. Škridlu so solárnymi článkami je možné úplne zapustiť do roviny strechy, čím sa nenaruší vzhľad okolia.

Modulárne drevostavby

Radi by ste bývali vo vlastnom a zvažujete stavbu domu? Skúste popremýšľať nad tzv. modulárnymi drevostavbami. Hoci ich názor znie až veľmi odborne, v praxi ide o domy, ktoré sú zmontované z vopred pripravených panelov. Tie je možné navzájom veľmi jednoducho kombinovať, čo znamená, že napríklad trojizbový dom môžete v prípade potreby ľahko rozšíriť o ďalšiu izbu alebo garáž. Zároveň sú vďaka použitým materiálom mimoriadne kvalitné a trvácne. Navyše môžu byť vďaka svojej povrchovej úprave na nerozoznanie od tých murovaných.


Nielen tieto novinky, ale aj množstvo ďalších nájdete pod jednou strechou na stavebnom veľtrhu CONECO/RACIOENERGIA, ktorý sa uskutoční od 27. do 30. marca v bratislavskej Inchebe. Portfólio viac ako 400 vystavovateľovzahŕňa všetky komponenty pre stavbu, rekonštrukciu či záhradu. V ponuke nebudú chýbať ani klasické i netradičné a dizajnové riešenia do interiéru a doplní ju odborný program plný rád, odporúčaní a inšpirácie pre vaše vysnívané bývanie. Viac na www.incheba.sk.

BRATISLAVA/PR ČLÁNOK

TOP ČLÁNKY

Voyo

Sledujte Televízne noviny vo full HD a bez reklám na Voyo

Dôležité udalosti