Tomuto sa vraj na Slovensku venuje len jediný človek. Učiteľka maľuje poštové schránky

19 Specialisti endokrinolog.transfer_tvnoviny.mp4
Zdroj: TV Markíza

Andrea Rolková vymaľovala už 150 schránok. Pre poľovníkov, hudobnú rodinu i majiteľa holubníka. Zakaždým je to iná výzva.

Tomuto sa vraj na Slovensku venuje len jediný človek. Učiteľka strednej školy v Kremnici po práci vymaľováva poštové schránky. Navštívili sme ju priamo doma.

"Začalo to jednoducho, kamarátka ma poprosila, aby som jej výtvarne dotvorila darček svojej sestre k narodeninám. Bola to poštová schránka, tak sme rozmýšľali, čo tam namaľujeme a celkom sa to vydarilo a malo to úspech," hovorí Andrea Rolková.

Stredoškolská učiteľka sa k nevšednej záľube dostala čírou náhodou pred tromi rokmi. Premena bežnej poštovej schránky na malé umelecké dielo sa však začína dosť drsne.

Všetko sa začína v dielni. Ako prvé treba schránku zbrúsiť. Výsledkom musí byť dostatočne drsný povrch.

Druhá fáza je natretie základnou farbou. "Táto farba je exteriérová, určená na kovy, na brány, na ploty, na strechy a je to podklad pre farebnú vrstvu, ktorá príde už teda ako final." dodáva učiteľka.

Keď už práca v pivnici skončí, pokračuje sa na čerstvom vzduchu.

Uschnutá schránka sa presunie do altánku za dom. Čo na nej vznikne je iba vecou fantázie.

Výroba trvá tri hodiny čistého času. Kým však procesy na seba nadviažu trvá to tri dni.

Andrea Rolková vymaľovala už 150 schránok. Pre poľovníkov, hudobnú rodinu i majiteľa holubníka. Zakaždým je to iná výzva.



KREMNICA/TV Markíza

TOP ČLÁNKY

Voyo

Sledujte Televízne noviny vo full HD a bez reklám na Voyo

K téme BB

Dôležité udalosti