Fotografia chlapčeka dojala státisíce ľudí. Skrýva sa za ňou krásny príbeh

mostik.jpg
Zdroj: reprofoto: Facebook/ Sanga Says

Všetko sa začalo, keď malý Derek nešťastnou náhodou na bicykli zrazil kuriatko.

Indický chlapec sa stal internetovou senzáciou. Fotografia Dereka Lalchhanhima (6) z mesta Sairang v indickom štáte Mizoram, na ktorej pózuje s bankovkou v jednej ruke a mŕtvym kuriatkom v druhej ruke, dojala státisíce ľudí na sociálnych sieťach.

Za snímkou sa skrýva jednoduchý, no krásny príbeh. Všetko sa začalo, keď malý Derek nešťastnou náhodou na bicykli zrazil kuriatko. Citlivý chlapec to zobral vážne, mal výčitky svedomia a veľmi ľutoval, čo sa stalo. Naivne veril, že je ešte možné kuriatko zachrániť.

Zobral ho domov a požiadal rodičov, aby s ním išli do nemocnice. Otec mu dal 10 rupií (0,15 eura) a nechal ho žiť v sladkom omyle, zaujímalo ho totiž, ako sa to vyvinie.

Derek sa zakrátko naozaj objavil v nemocnici a vtedy vznikla spomínaná fotografia. Urobila ju sestrička, ktorej sa chlapec zveril so svojim trápením. Z nemocnice ho poslali domov, opäť bez vysvetlenia, ako to vlastne s kuriatkom je.

Človek by čakal, že práve v tomto bode by sa mal príbeh skončiť, no prišlo pokračovanie - Derek sa do nemocnice vrátil, tentoraz so 100 rupiovou bankovkou! Jeho rodičia mu po druhom neúspešnom pokuse o vzkriesenie vysvetlili, že kuriatku už sa nedá pomôcť.

Dojímavý príbeh si všimli aj v škole, ktorú Derek navštevuje. Chlapec dostal vyznamenanie a tradičný šál, ktorý teraz hrdo nosí spolu so svojou školskou uniformou.

SAIRANG/kc

Sledujte kanál spravodajstva Markízy

Práve sa číta

TOP ČLÁNKY

Voyo

Sledujte Televízne noviny vo full HD a bez reklám na Voyo

K téme Krimi

Dôležité udalosti

Sledujte kanál najsledovanejšieho televízneho spravodajstva na internete.