Masívne reštartovanie zariadení. Takto vyzerali dve hodiny bez Facebooku

Kubánsky liek Heberprot.
Kubánsky liek Heberprot. Zdroj: shutterstoc.com/fizkes

Frajerom dňa sa stal Jojo, ktorý obnovil mobil do výrobných nastavení a o všetko prišiel.

Nedeľný obed za nami, počasie vonku nič moc a v tom to prišlo. Kto si chcel pozrieť, „čo je nové vo svete", chytil mobil a stlačil modrú ikonu s bielym písmenom f. A nič. Hm, tak skúsme Instagram. Tiež nič. Fúha, tak teda napíšeme známemu cez Whatsapp alebo Messenger. Ani tam sme nepochodil.

Asi bude problém s internetom alebo mobilom. Povedalo si množstvo ľudí a začalo sa masívne reštartovanie zariadení naprieč planétou. Tí prezieravejší dokonca vyberali baterku. Ani viac pokusov nepomohlo.

Spoznali ste sa v tomto scenári dňa aj vy? Čo sa teda dialo? Ako už pravdepodobne viete, Facebook a jeho ďalšie platformy na niekoľko hodín vypadli. Problémy hlásili ľudia po celom svete. Na Slovensku to trvalo od cca 13.00 do 15.00 h.

Hneď po jeho „ožití" sme o tom vypublikovali článok aj na našej fanúšikovskej stránke Televízne noviny TV Markíza s ironickým statusom: "Panika môže pomaly opadnúť, kríza ľudstva je zažehnaná, Facebook po dvoch hodinách ožil. " Trvalo pár minút a objavilo sa pod ním množstvo vtipných komentárov, o ktoré by bola škoda nepodeliť sa s vami.

Väčšina z nich, samozrejme, naráža na „paniku", ktorú tento výpadok spôsobil. Podotýkame, že ich autormi sú práve užívatelia, ktorí boli na sociálnej sieti aktívni hneď ako nabehla.

Našim absolútnym víťazom sa stal Jojo: "Ja som dal obnovenie výrobných nastavení a o všetkom som prišiel."


BRATISLAVA/ tvnoviny.sk, ml

Sledujte kanál spravodajstva Markízy

Práve sa číta

Voyo

Sledujte Televízne noviny vo full HD a bez reklám na Voyo

K téme Výpadok

Dôležité udalosti

Sledujte kanál najsledovanejšieho televízneho spravodajstva na internete.