Filip je aj napriek svojmu mentálnemu hendikepu svetovou špičkou

Filip je šampión vo westernovom jazdení
Filip je šampión vo westernovom jazdení Zdroj: TV Markíza

Opäť triumfoval vo westernovom jazdení.

Je to skrátka šampión. Hendikepovaný westernový jazdec Filip Graňo z Levíc opäť ukázal, že v kovbojskom jazdení patrí k svetovej špičke. Tento raz zažiaril v hlavnom meste Spojených arabských emirátov.

Filip má 21 a už odmalička to dokáže natrieť aj najskúsenejším zdravým jazdcom. Zo špeciálnej olympiády pre mentálne hendikepovaných športovcov v Abu Dabí si priniesol hneď niekoľko medailí. A to aj napriek nečakaným prekážkam.

Na svetových súťažiach vo westernovom jazdení Filip triumfoval už veľakrát. V čom je fígeľ jeho jazdeckej geniality? Jeho otec tvrdí, že je v ňom niečo, čo ho s tými koňmi spája.

Mladý jazdec je šoumen a vie si podmaniť publikum aj usporiadateľov súťaží. Pred kamerou toho veľa nenarozpráva, no sebavedomie mu vraj nechýba.

Dlhé cesty do zahraničia vraj Filip zvláda bez problémov. Filip je jednoducho hviezda a z ponúk na európske a svetové súťaže si môže vyberať. Najbližšie ho čakajú tréningy s talianskym trénerom na Slovensku, potom cesta do Talianska, vzápätí do Mexika a mal by odcestovať aj do USA.


LEVICE/TV Markíza

Sledujte kanál spravodajstva Markízy

Práve sa číta

TOP ČLÁNKY

Voyo

Sledujte Televízne noviny vo full HD a bez reklám na Voyo

K téme Levice

Dôležité udalosti

Sledujte kanál najsledovanejšieho televízneho spravodajstva na internete.