Policajti zadržali papagája z drogového brlohu: Vták sa zaťal a odmieta spolupracovať

Ilustračná snímka.
Zdroj: shutterstock/Siddharth Setia

Brazílske médiá operencovi už stihli vymyslieť prezývku.

Brazílski policajti riešia kuriózny prípad. Počas protidrogovej razie v štáte Piauí zadržali v drogovom brlohu papagája, ktorý je komplicom drogových dílerov.

Vtáka podľa všetkého vycvičili, aby kriminálnikov varoval pred príchodom polície. Keď operenec zbadal, že do slamu prišlo policajné komando, začal škriekať: „Mama, polícia!"

Papagája následne zadržali a previezli ho na policajnú stanicu. Znie to síce ako vtip, no podľa brazílskych novinárov sa policajti snažili od operenca získať nejaké informácie. Papagáj sa však zaťal, a odkedy skončil v rukách polície, nepovedal ani slovo. Vraj sa pri ňom vo výsluchovej miestnosti vystriedali všetci policajti zo zboru, no zviera stále odmietalo spolupracovať. Píše o tom brazílsky portál Globo.

Brazílské média operencovi už stihli vymyslieť prezývku, volajú ho „papagaio do tráfico", čo v preklade znamená „papagáj obchodujúci s drogami".

Papagája po výsluchoch previezli do najbližšej ZOO, kde by sa mal pred vypustením na slobodu naučiť lietať.

Zoznam zvierat, ktoré brazílski drogoví díleri zapojili do obchodu s drogami, sa tak opäť rozšíril. Je známy prípad z roku 2008, keď policajti v štáte Rio de Janeiro pri razii zadržali aj dvoch krokodílov, ktorých zločinci kŕmili svojimi nepriateľmi a obeťami.

TERESINA/kc

Sledujte kanál spravodajstva Markízy

Práve sa číta

TOP ČLÁNKY

Voyo

Sledujte Televízne noviny vo full HD a bez reklám na Voyo

K téme Krimi

Dôležité udalosti