Krásne puto medzi dvomi psami: Slepého Amosa nikto nechcel, teraz má vlastného bodyguarda

1_reichel_zemba_tvnoviny.mp4
Zdroj: Profimedia.sk

Toby zo začiatku na Amosa, ktorý nemal žiadne skúsenosti s interakciou medzi psami, zúril.

Medzi slepým stafford-bullteriérom a border teriérom sa vytvorilo silné puto. Príbeh nezvyčajného priateľstva pre portál Sky News prerozprávala majiteľka psov Jess Martinová.

Všetko sa začalo v útulku v anglickom grófstve Cheshire. Amos sa narodil úplne slepý a šanca, že si ho vyberie nejaká rodina boli veľmi malé.

Starostlivosť o slepého psa si totiž vyžaduje veľa času a trpezlivosti. Jedného dňa sa na hendikepovaného psíka usmialo šťastie - pracovníčka spomínaného útulku si ho zamilovala natoľko, že sa rozhodla zobrať si ho domov. Jess Martinová (27) si Amosa aj napriek tomu, že už jedného psíka mala, adoptovala v auguste minulého roka.

Uvedomovala si, že to nebude ľahké a zo začiatku mala veľké obavy, ako jej osemročný border-teriér Toby nového bračeka prijme. Čoskoro sa však ukázalo, že obavy boli zbytočné. Psy si k sebe rýchlo našli cestu, Toby pochopil, že Amos potrebuje pomoc.


Toby zo začiatku na Amosa, ktorý nemal žiadne skúsenosti s interakciou medzi psami, zúril. „Po pár dňoch som si všimla, že keď Amos hľadal misku s vodou, Toby mu ju prisunul priamo pod ňufák," spomína majiteľka.

Odvtedy je z nich nerozlučná dvojica. Z Tobyho sa stal akýsi neoficiálny psí asistent. Amosovi doslova razí cestu a vždy keď niečo potrebuje, ochotne ho naviguje. Keď Amos počas prechádzky zneistie, Toby, aby ho upokojil, si pred neho ľahne a čaká.

Amos medzitým podstúpil operáciu, pri ktorej mu odstránili nefunkčné oči. „Toby je v podstate jeho bodyguardom. Vytvorili si vlastný spôsob komunikácie a navzájom poznajú svoje hranice. Amosov problém je, že ostatné psy ho nemajú radi. Toby ho chráni. Je jeho jediným psím priateľom," uviedla Jess Martinová.

CHESTER/kc

Sledujte kanál spravodajstva Markízy

Práve sa číta

TOP ČLÁNKY

Voyo

Sledujte Televízne noviny vo full HD a bez reklám na Voyo

K téme Priateľstvo

Dôležité udalosti