S telefónom v ruke sú ľudia smutnejší. Experti radia, ako sa zbaviť tohto zlozvyku

Experti sociálne médiá všeobecne neodsúdili. Upozornili však na niekoľko dôležitých faktov.

Na internete šťastie nehľadajte. Vedci totiž prišli na to, že s telefónom či tabletom v ruke sú ľudia oveľa smutnejší. A majú niekoľko tipov, ako sa týchto zlozvykov zbaviť a hľadať šťastie inde.

Facebook, Instagram, Youtube či Snapchat. Ľudia na nich trávia hodiny denne a obdivujú dokonalé životy ostatných. Podľa svetových expertov, ktorí prednášali na fóre v Spojených arabských emirátoch, to nemá nič spoločné s reálnym životom.

Experti sociálne médiá všeobecne neodsúdili. Upozornili však na niekoľko dôležitých faktov, ktoré treba mať na mysli, ak človek nechce prepadnúť panike či úzkosti.

Na sociálne médiá sa treba pozerať triezvo. Treba filtrovať informácie, ktoré sa na nich uvádzajú. Netreba sa zaoberať každým názorom či komentárom a mali by sme si uvedomiť rozdiel medzi reálnymi a virtuálnymi priateľmi.

Ešte ďalej zašli dánski vedci z Inštitútu pre výskum šťastia. Po celom svete skúmajú veľké skupiny ľudí, ktoré žijú bez sociálnych sietí. Dánske školy dokonca zaviedli pre deti režim bez internetu. Online môžu byť denne maximálne hodinu, cez víkend vôbec.

Sociálne médiá sú podľa expertov rizikom aj výzvou zároveň. Ak niekoho obdivuje 100 ľudí, je to podľa expertov príjemné. Stačí však jedna kritika a človek už rieši zbytočný problém, ktorý neexistuje.BRATISLAVAV Markíza

Sledujte kanál spravodajstva Markízy

TOP ČLÁNKY

Voyo

Sledujte Televízne noviny vo full HD a bez reklám na Voyo

K téme Sociálne siete

Dôležité udalosti

Sledujte kanál najsledovanejšieho televízneho spravodajstva na internete.