Najtučnejšie dieťa na svete: Má 10 rokov a takmer 200 kilogramov

Martina Schindlerová
Zdroj: YouTube.com/StoryTrender

Nedokáže sám chodiť, zachrániť ho môže operácia.

Tento rekord mu nikto nezávidí. Najtučnejšie dieťa na svete má zdravotné problémy a nedokáže samé chodiť. Desaťročný pakistanský chlapec Arbrar Mohammed má takmer 200 kilogramov. Spolu s rodičmi sa spolieha na chirurgický zákrok, ktorý by mu mal zmeniť život.

Chlapec má problémy sa udržať na vlastných nohách, nieto ešte chodiť. Pravidelne dokáže zjesť toľko jedla, že by to stačilo na štyri porcie pre dospelého človeka. Jeho apetít je neuveriteľný a cíti sa stále hladný.

Arbrar začal veľa jesť už ako bábätko. Jeho pôrodná váha bola síce priemerná, vážil cez tri kilá, ale začal extrémne rýchlo priberať. Keď mal pol roka, vážil už neuveriteľných 19 kilogramov.

Odmalička neustále cíti hlad. „Je to, akoby sa jeho žalúdok nikdy nenaplnil. Stále plakal, že chce jesť," prezradila jeho matka Zareena pre agentúru AP.

Jeho váha zmenila rodine život. Matka ho už nedokázala sama nosiť na rukách, potreboval špeciálnu posteľ aj plienky. Matka ho sama nevedela ani prebaliť. Neskôr pribral natoľko, že už nedokázal ani poriadne sám stáť.

Chlapec sa už snaží jesť zdravšie, ale má stále obrovské porcie. Jeho poslednou záchranou je bariatria, operatívna liečba obezity. Zmenšia mu žalúdok a čaká ho aj prísnejšia diéta.


PAKISTAN/jh

Sledujte kanál spravodajstva Markízy

Práve sa číta

TOP ČLÁNKY

Voyo

Sledujte Televízne noviny vo full HD a bez reklám na Voyo

K téme Zdravie

Dôležité udalosti

Sledujte kanál najsledovanejšieho televízneho spravodajstva na internete.