Pred 33 rokmi našli na letisku kojenca zabaleného v plachte. Steven konečne spoznal rodičov

Brit Ben Bowns v dueli proti Nemecku na MS 2019.
Zdroj: facebook/Steve Hydes

Príbeh, ktorý sa začal pred 33 rokmi, má čiastočne šťastný koniec.

Muž, ktorý viac ako tri desaťročia netušil, kto sú jeho biologickí rodičia, sa konečne dopátral pravdy. Angličana Stevena Hydesa našli pred 33 rokmi na toalete v južnom termináli londýnskeho letiska Gatwick. Píše o tom portál Metro.

Z dnešného pohľadu je priam neuveriteľné, že sa vtedy nepodarilo nájsť jeho rodičov. Steven mal v tom čase iba 10 dní, na toaletách ho našla pracovníčka z duty free obchodu. Mal na sebe dupačky a bol zabalený do plachty. Fotografie kojenca s plyšovým medveďom vtedy obleteli celú krajinu. Chlapčeka vtedy pomenovali práve po plyšákovi, ktorý je maskotom letiska. Británia ho poznala pod meno Gary Gatwick. 

Po krátkom pobyte v detskom domove si ho adoptovala nová rodina. Steven vždy túžil odhaliť svoj pravý pôvod. Po biologických rodičoch usilovne pátral posledných 15 rokov a najmä zásluhou testov DNA sa naňho nakoniec usmialo šťastie.

Dlho sa však netešil, jeho mama totiž už nie je medzi živými. Spoznal však svojho otca a zistil, že má súrodencov, ktorí o jeho existencii nemali potuchy.

Príbeh, ktorý sa začal pred 33 rokmi, má čiastočne šťastný koniec. Stevena však mrzí, že už sa nikdy nedozvie okolnosti, za akých sa stratil. Vedela to iba jeho mama.

Steven sa so svojim zistením podelil na sociálnej sieti: "Po 15 rokoch usilovného pátrania a najmä zásluhou genealógov som sa konečne dopátral pravdy o svojom pôvode. Bohužiaľ, moja mama už nežije a nikdy sa tak nedozviem, čo sa stalo a prečo."

Steven počas dlhoročného pátrania pravidelne zverejňoval v novinách aj na sociálnych sieťach výzvy, v ktorých prosil verejnosť o akékoľvek nápomocné informácie. Robil tak na Vianoce a na výročia dňa, kedy ho našli. V súčasnosti má krásnu zdravú rodinu - s manželkou majú dve deti - chlapca a dievča.

Steven voči biologickým rodičom nikdy necítil hnev a jeho cieľom bolo spoznať svoj pôvod, aby svojim deťom a manželke mohol povedať niečo o spoločných predkoch. Všetko, čo mal pri sebe, keď ho našli na toaletách si odložil do krabice. Uchoval si aj plyšového medvedíka, ktorého mu vtedy darovali zamestnanci letiska.LONDÝN/kc

Sledujte kanál spravodajstva Markízy

Práve sa číta

TOP ČLÁNKY

Voyo

Sledujte Televízne noviny vo full HD a bez reklám na Voyo

K téme Veľká Británia

Dôležité udalosti