Čašníčka im omylom priniesla víno za 5-tisíc eur. Všimli si to, až keď bolo neskoro

Exkluzívne zábery z Kaliho nového klipu. Sem sa nedostane hocikto!
Zdroj: shutterstock/Dario Lo Presti

Spokojným zákazníkom víno zachutilo, po dopití prvej fľaše, chceli ďalšiu.

Partia priateľov, ktorá si v anglickom Manchestri zašla na večeru do steak-housu Hawksmoor, môže hovoriť o obrovskom šťastí. Miesto fľaše vína, ktorú si objednali, im totiž omylom priniesli oveľa drahšie archívne víno za 4 500 libier (5 150 eur).

Manažér reštaurácie si to všimol, až keď videl prázdnu fľašu. Zákazníci si pri tom pôvodne objednali fľašu Bordeaux za 260 libier, čo tiež nie je najlacnejšie, no stále ide o 17-krát nižšiu sumu. Píše o tom portál BBC.

Chybu urobil manažér inej prevádzky tej istej siete reštataurácií, ktorý sa ochotne ponúkol, že pomôže čašníčke. Miesto Chateau le Pin Pomerol (ročník 2001) priniesol z pivnice Chateau Pichon Longueville Contesse de Lalande (ročník 2001), z ktorého sa vyrobilo iba 500 fliaš.

Väčšina ľudí by zrejme očakávala, že po takejto chybe by prišla okamžitá výpoveď, no majiteľ siete reštaurácii situáciu zobral s nadhľadom a nevyvodil voči zamestnancovi žiadne dôsledky.

Firma dokonca na sociálnej sieti zverejnila fotografiu oboch fľaší a komentovala to slovami: „No nepomýľ si ich."

Škoda, ktorú si reštaurácia spôsobila, mohla byť ešte väčšia. Spokojným zákazníkom totiž víno zachutilo, a po dopití prvej fľaše, chceli ďalšiu. V pivnici však už, tentoraz na šťastie pre obsluhu, ďalšia nebola.

MANCHESTER/kc

Sledujte kanál spravodajstva Markízy

Práve sa číta

TOP ČLÁNKY

Voyo

Sledujte Televízne noviny vo full HD a bez reklám na Voyo

K téme Večera

Dôležité udalosti