Instagram chystá zmeny: Dotknú sa aj obľúbených "storiek"

Kategórie v sekcii Explore.
Zdroj: TVNOVINY.sk

Zmeny sa prejavia už onedlho.

Už v najbližších týždňoch by sa mali na obľúbenej sociálnej sieti Instagram prejaviť nové zmeny. O novinkách informovali na oficiálnom blogu.

Najväčšia zmena sa dotkne sekcie Explore, ktorú v aplikácii nájdete pod symbolom lupy. Tá od založenia slúži na zhromažďovanie obsahu, ktorý by sa vám mohol páčiť. Po novom pod vyhľadávaním pribudol riadok so skratkami na vyhľadávanie populárnych kategórii. Medzi nimi nechýba záložka na jedlo, módu či cestovanie.

Rovnako v ňom nájdete aj záložky na službu IGTV a nový obchod. V ňom si môžete pozerať rôzne kategórie produktov, pri ktorých nájdete nie len cenu daného výrobku, ale aj odkaz, kde si ho môžete kúpiť.


V poslednom období sú na sociálnych sieťach populárne aj takzvané príbehy. Jedná sa o fotky či videá, ktoré si užívateľ môže zdieľať po dobu 24 hodín. Podľa oficiálnych štatistík túto službu používa až 500 miliónov ľudí denne.

Nie je preto prekvapením, že vývojári chcú takýto obsah presadzovať. V sekcii Explore by sa príbehy po novom mali zobrazovať na základe odoberaného a lajkovaného obsahu. Novinka by mala pribudnúť v najbližších dňoch.

Takisto končí aj aplikácia Direct, ktorá slúžila na komunikáciu. Išlo však iba o experiment a dostupná bola iba v niektorých krajinách. Používatelia sa však nemusia obávať, že o svoje správy prídu. Celá komunikácia sa automaticky presunie do instagramovej aplikácie.

Vedeli ste o tom, že naše spravodajstvo nájdete aj na Instagrame? Odoberajte @tvnoviny.sk a sledujte naše obrazové spravodajstvo z domova aj zo sveta.

BRATISLAVA/mal

Sledujte kanál spravodajstva Markízy

Práve sa číta

Voyo

Sledujte Televízne noviny vo full HD a bez reklám na Voyo

K téme Sociálne siete

Dôležité udalosti

Sledujte kanál najsledovanejšieho televízneho spravodajstva na internete.