Skutočný Mauglí: Ivana vychovala svorka túlavých psov

Zľava Nemci Frederik Tiffels a Frank Mauer oslavujú gól vo štvrťfinále MS 2019 proti Česku.
Zdroj: Profimedia

Dva roky bola jeho jedinou rodinou.

Rus Ivan Mišukov vyrastal s túlavými psami. Po vyše 20 rokoch, kedy sa odohral tento skutočný Mauglího príbeh, si zaspomínal, aké to bolo vyrastať bez ľudského kontaktu. Jeho slová citoval britský portál Mirror.

Dnes má Ivan 27 rokov, rodičia ho opustili, keď mal päť. V uliciach ruského Reutova, neďaleko Moskvy, sa ho na dva roky ujala svorka túlavých psov. Ivan spomína, ako spolu každé ráno chodili k miestnej pekárni a žobrali o jedlo.

Váňa nespomína na toto obdobie najradšej a stále sa mu o ňom rozpráva ťažko. Tvrdí však, že im vďačí za svoj život. „Nebyť tých psov, na ulici by som neprežil," priznáva. Jedným dychom dodáva: „Ale takisto som vďačný policajtom, ktorí ma zo svorky zobrali a adoptívnej mame, ktorá ma vychovala."

Zdroj: Profimedia

Ivan žil iba so starým otcom, ktorý bol alkoholik a často naňho zabúdal. Opusteného ho nechával celé dni bez jedla. Rozhodol sa preto ujsť na ulicu, kde sa dal dokopy so psou svorkou. „Miloval som tých psov a oni milovali mňa," povedal sociálnym pracovníkom, keď ho zachránili po dvoch rokoch z ulice.

Dostať ho od divých zvierat nebolo vôbec jednoduché. Policajtom sa to podarilo až na tretí pokus, nakoľko psy nechceli dovoliť ľuďom, aby sa k dieťaťu priblížili.

Štvornohí tuláci boli štyria - Jesse, Goga, Maša a Seva. Ak zvieratá získali nejaké jedlo, s Ivanom sa podelili. Fungovalo to aj naopak. Náročné to bolo najmä cez zimu. Obzvlášť v noci. Pätica sa zahrievala túlením.

Ich priateľstvo neskončilo, ani keď Váňu z ulice zobrali a umiestnili ho do detského domova. Psy ho našli a často ho čakávali pri bráne. Nevydržalo to však dlho. Na pokyn úradníkov ich napokon „zneškodnili".

Zdroj: Profimedia

Ivana sa neskôr ujala adoptívna mama Tatiana. Študoval na námorníckej akadémii a túžil pracovať pre národnú bezpečnosť. Napokon sa však vrátil do Reutova a teraz pracuje v miestnej fabrike.

REUTOV/tvnoviny.sk, ml

Sledujte kanál spravodajstva Markízy

Práve sa číta

TOP ČLÁNKY

Voyo

Sledujte Televízne noviny vo full HD a bez reklám na Voyo

K téme Mauglí

Dôležité udalosti