Zaujímavosti

Kúpite si „zlatého“ Sagana alebo vzácny päťdukát?

Paris Hilton
Zdroj: incheba.sk

Bratislava bude opäť hostiť zberateľské dni.

Najznámejší slovenský zberateľský veľtrh aj v tomto roku ponúkne množstvo zaujímavých zberateľských exponátov. Novinkou bude špeciálna sekcia venovaná starým knihám a vinylovým platniam.

Zberateľstvo - to je vášeň, záľuba na celý život, ale - ak sa dobre a racionálne rozhodnete pre správny exponát - aj výborná investícia. Zanietení dlhoroční zberatelia by o tom vedeli rozprávať svoje.

Ak sa zberateľstvu venujete, či už profesionálne, alebo len vo voľnom čase, určite by ste nemali chýbať na Bratislavských zberateľských dňoch 7. a 8. júna 2019 v Inchebe. Najznámejší slovenský zberateľský veľtrh, na ktorý mieria vystavovatelia z celého sveta, do nášho hlavného mesta každý rok prináša množstvo zaujímavých zberateľských exponátov - mince, medaily, poštové známky, pohľadnice, starožitnosti, minerály a polodrahokamy, telefónne karty, odznaky, historické šperky, ale aj staré knihy či platne, ktoré budú mať na tohtoročnom veľtrhu premiérové zastúpenie.

Zdroj: incheba.sk

Vďaka medzinárodnej účasti môžete na veľtrhu objaviť skutočné skvosty, na ktoré by ste bežne nenatrafili. Medzi zaujímavosťami nebudú chýbať také kúsky ako zlatá medaila s portrétom cyklistu Petra Sagana, ktorá bola vydaná na oslavu jeho troch víťazstiev v Richmonde, Dohe a Bergene, či exkluzívna nulaeurová souvenir bankovka s motívom Bratislavského hradu. Zaujímavosťou je, že ide o opravené vydanie, ktoré sa na zberateľskom veľtrhu v roku 2018 predávalo s tlačovou chybou.

Mincovňa Kremnica na veľtrh prinesie aj niekoľko produktov z poslednej, mimoriadne žiadanej emisie s motívom Milana Rastislava Štefánika - okrem iného aj pamätnú dvojeurovú mincu či ročníkový súbor slovenských euromincí, všetko v limitovanom množstve. Ste fanúšikmi starších exponátov? V tom prípade vás určite zaujme vzácny päťdukát Leopolda I. razený z roku 1676, ktorého hodnota sa ráta na desiatky tisíc eur.

Už tradične na veľtrhu nemôžu chýbať Slovenská a Česká pošta, ktoré si pre vás pripravili množstvo zaujímavostí a sprievodných aktivít. Slovenská pošta pri príležitosti veľtrhu vydáva unikátne filatelistické produkty - známku s personalizovaným kupónom, poštový lístok s prítlačou a príležitostné poštové pečiatky, ktorých motívmi sú bratislavské dominanty - hrad, Most SNP a Most Apollo s nápisom „Bratislavské zberateľské dni". Česká pošta prináša širokú ponuku poštových cenín a filatelistického materiálu vrátane českých poštových známok (čistých i pečiatkovaných) od roku 1993.

Obrovským lákadlom bude výstava najvzácnejších československých a slovenských známok zo zbierok slovenských zberateľov, ktoré nepochybne potešia srdcia všetkých priaznivcov filatelie.

Bratislavské zberateľské dni sa uskutočnia v dňoch 7. a 8. júna v Inchebe. Viac informácií získate na www.incheba.sk.

BRATISLAVA/PR článok

Sledujte kanál spravodajstva Markízy

TOP ČLÁNKY

Voyo

Sledujte Televízne noviny vo full HD a bez reklám na Voyo

Dôležité udalosti