Do centrály Smeru dorazil Fico

Robert Fico po príchode do centrály po 1. kole volieb
Zdroj: SITA

Pozrite si na videu, čo povedal.

Prezidentský kandidát Smeru-SD, predseda vlády Robert Fico pristupuje k voľbám s veľkým rešpektom. "Nechcem nič komentovať, budem vďačný za každý hlas, ktorý mi ľudia dajú," povedal dnes po príchode centrály strany Smer-SD.

"Je to také referendum o mne a o Smere. Podľa toho budú asi aj výsledky. Prijmem akýkoľvek výsledok. Bolo by pre mňa veľké sklamanie, keby som nebol v druhom kole, ale aj to sa môže stať," povedal.

Zdroj: SITA

"Idem hore, dám si pohár vína, budem šúchať nohami a čakať. Ľudia rozhodujú, sú to priame voľby. Je to najférovejší spôsob výberu človeka na hlavu štátu a ľudia musia povedať, koho chcú," dodal Robert Fico.

Slováci dnes v prvom volebnom kole hlasovali za nového prezidenta SR. Vyberať si mohli zo 14 kandidátov. Volebné právo má vyše 4,3 milióna občanov. Oficiálne výsledky potvrdí ÚVK v nedeľu 16. marca.


Ak v dnešnom prvom kole ani jeden z kandidátov nezíska nadpolovičnú väčšinu platných hlasov oprávnených voličov, v sobotu 29. marca sa uskutoční druhé kolo. V ňom sa stretnú dvaja najúspešnejší kandidáti z prvého kola. Súčasnej hlave štátu Ivanovi Gašparovičovi sa skončí funkčné obdobie 15. júna.
BRATISLAVA/TASR

Sledujte kanál spravodajstva Markízy

Voyo

Sledujte Televízne noviny vo full HD a bez reklám na Voyo

K téme Politika

Dôležité udalosti

Sledujte kanál najsledovanejšieho televízneho spravodajstva na internete.